topsms.pl witaj gadżetomaniaku

W co ubrać bobasa zimą na spacerek?

W jaki sposób ubierać niemowlaczka zimą? W tym okresie również trzeba spacerować z potomkiem - codzienny spacerek korzystny jest przez cały rok, też w trakcie niepogody.


Aby niemowlę nie zmarzło, należy je odpowiednio ubrać.


Oto zasady ubierania maleństwa zimą: kompletujemy zimą wyprawkę dla bobasa (ekologiczne ubranka dla dzieci). Jeżeli dziecko narodziło się jesienią czy zimą zatroszcz się o właściwą wyprawkę, jaka pozwoli odbywać spacery. Codzienny spacerek z bobasem jest to inwestycja w zdrowie dziecka, jakiej nie możemy przecenić. Regularne przechadzki budują odporność oseska, dotleniają organizm, wspierają rozwój potomka. Niemowlę, które regularnie spaceruje, lepiej śpi, ma lepszy apetyt jak też dużo mniejszą skłonność do przeziębień. Przechadzać się trzeba również w czasie śniegu, deszczu czy chłodu. Odstępstwa od tej reguły są nieliczne - to ziąb przekraczający -10˚C, oberwanie chmury, zawierucha śnieżna, intensywny wiatr. Gdy pada, musimy po prostu ochronić folią i zadbać o prawidłowe ubranie niemowlaka, dla przykładu możesz włożyć niemowlakowi sweterek niemowlęcy .


niemowlak
Napisał: Trevor Leyenhorst
Na podstawie: http://www.flickr.com


W jaki sposób przyodziać niemowlę zimą: spacer z niemowlakiem. Nie znaczy to jednak, że zimą niemowlę musi być szczelnie otulone . Przegrzewanie malucha zimą, zatem zbyt grube ubieranie jest to częsty problem, prowadzący do przeziębień jak też powstawania potówek.
Niemowlę, jakiemu jest nazbyt gorąco, odczuwa dokuczliwość w trakcie spaceru, a jedynym sposobem na zakomunikowanie tego będzie płacz. Spaceruj z oseskiem przez 2 godziny na dzień, najlepiej przed południem. Jeśli chodzi o odzież spodnią, najlepsze są ubrania ekologiczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-25 10:43:36
Tagi: inwestycja, komfort, życie