topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Prawdziwy raj dla każdej młodej damy czyli kilka słów o zabawkach z klasą

W dzisiejszych czasach, kiedy pęd za nowościami ogarnia praktycznie wszystkie strefy naszego życia, na szczęście w niektórych aspektach można obserwować powrót do tradycyjnych wzorców.
drewniany domek dla lalek
Napisał: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wbrew temu, co się może wydawać obserwowane jest to w świecie zabawek.


Spektakl „WALIZKA”
Napisał: Teatr Żydowski
Na podstawie: Teatr Żydowski


Drewniany domek dla lalek to na pewno ukochanie wspomnienie dzieciństwa każdej kobiety. Dostawałyśmy je po starszych siostrach, a jeśli miałyśmy szczęście, to ten domek wykonał dla nas tata lub rodzicom udało się go jakimś cudem zakupić. Potrafiłyśmy spędzać długie godziny bawiąc się w dom, urządzając lalom pokoje, wysyłając je do pracy, planując śluby i tym podobne. Dzięki temu ogromnie rozwinęła się nasza wyobraźnia, umiejętności wczuwania się w rozmaite role i znacznie więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie jedynie radował oko, lecz także cechował się wielką trwałością. Poza tym zawsze można go było łatwo odnowić. Przez pewien okres domki wykonane z tego naturalnego materiału wypierane były przez swoje syntetyczne odpowiedniki - plastikowe domki -strona internetowa. Nietrwałe, o wiele mniej stabilne, proste w montażu, ale na tyle delikatne, że niezwykle szybko ulegały zniszczeniu. Na szczęście te czasy przeminęły, a wykonane z drewna zabawki wracają do łask.


Podobny powrót ma miejsce w wypadku innego typu zabawek przeznaczonych dla dziewczynek - . Po dziesięcioleciach, w których królowały wykonane z plastiku lale, nadszedł czas na powrót klasyki, ku ogromnej radości szczególnie starszego pokolenia, choć młode damy są tak samo zadowolone - w sklepach zaczęły się pojawiać lalki szmaciane.
Mają one ogromną przewagę nad tymi stworzonymi z plastiku - mogą służyć za przytulankę, da się je prać, można z nimi spać, są mięciutkie, a poza tym można się nimi bawić od najmłodszych lat: pozbawione są części, które groziłyby zadławieniem. Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją ogromne szanse, iż staną się one ich ukochanymi przytulankami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-10 09:32:43
Tagi: sklep, części, rodzic