topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Aparat telefoniczny dla seniora. Który wybrać i czym kierować się przy kupnie?

Zwyczajny aparat komórkowy, nie mówiąc obecnie o smartfonie, może przysporzyć wielu problemów starszym osobom. W związku z tym fabrykanci coraz nagminniej ubogacają ofertę o edycje telefonów poświęconych dla seniorów.
Są to maszyny, jakie mieszczą w sobie wiele udogodnień tudzież są bardzo proste w stosowaniu.


ciepło
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com


Choć obecnie większa część telefonów funkcjonuje pod kontrolą nadzwyczaj zaawansowanych systemów operacyjnych, postaci starsze najczęściej nie wymagają takiej ilości funkcji. Dlatego też ważne jest, by urządzenie charakteryzowało się jak najłatwiejszym szykiem, który zezwoli babci lub dziadkowi zadzwonić czy powiadomić familię w razie potrzeby czy zagrożenia. Do tego dużo starszych jednostek niechętnie uczy się obsługi pogmatwanych systemów, w związku z tym telefon komórkowy dla seniora winien być jak najprostszy pod wszelkim względem- http://www.maxcom.pl/produkty/telefony-komorkowe. Rozmiar ekranu nie odgrywa większego znaczenia. Znaczące, by telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora charakteryzował się porządnym kontrastem, za pomocą czego napisy będą lepiej widoczne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo sprawdź link http://maxcom.pl/produkty/telefony-stacjonarne/telefony-stacjonarne-dect. Bardzo ważne są również duże przyciski. Jest to jedna z cech, jaka łączy każde telefony komórkowe dla seniora. Ogromne przyciski nie tylko pozwalają na sprawniejsze wprowadzanie numeru , ale również prostsze odczytanie cyfr. Warto również sprawdzić, czy klawisze są podświetlane. Uprości to używanie telefonu nawet w ciemniejszych pokojach.
Sporo telefonów komórkowych adresowanych do starszych postaci na przekór pozorom nie jest wyekwipowanych w duży ekran. Natomiast jego plusem jest wyświetlanie dużych napisów i ikon,przez co obsługa telefonu należy do przyjemnych i komfortowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-27 11:19:35
Tagi: komfort, telefony, sprzęt, obsługa, IT