topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Podstawowe informacje na temat metod odlewania, czym charakteryzuje się odlewanie ciśnieniowe.

Odlewanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów obróbki różnego rodzaju metali, używane już było przed kilkoma tysiącami lat. Aktualnie dzięki ogromnej ilości wykonanych badań daje ogromne możliwości, a ilość stopów na rynku o coraz lepszych parametrach bez przerwy dynamicznie się zwiększa.


Za pomocą odlewania wykonuje się przeróżne przedmioty, łącznie z tak skomplikowanymi, jak silnikowe bloki.


światło - fiber laser
Napisał: Groman123
Na podstawie: http://www.flickr.com
W niejednym przypadku będzie to jedyna metoda na to, żeby uzyskać pożądane kształty, ponieważ albo jest to niewykonalne przy pomocy na przykład obrabiarek, albo byłyby dużo większe koszty. Jedną z najbardziej popularnych metod odlewania, stosowaną praktycznie od samego początku, jest odlewanie przy pomocy form. Metoda ta opiera się na tym, że przygotowywany zostaje wzór elementu wykonany z wosku, a później obtacza się go odpowiednio przygotowaną masą, jaka po jakimś czasie zastyga. Przez podgrzanie wszystkiego wosk zostaje wytopiony, a następnie do tak powstałej formy trzeba wlać roztopiony metal, który zastyga w przygotowanym wcześniej kształcie.


mieszkania
Napisał: NAVFAC
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejnym popularnym sposobem tworzenia metalowych elementów będzie odlewanie metodą ciśnieniową. Ta metoda polega ono na tym, że formy są wypełniane pod wpływem ciśnienia wywołanego ruchem specjalnego tłoka. Ta technika cechuje się wysoką jakością i dużą precyzją, przez co jest coraz bardziej popularna przy wytwarzaniu różnych elementów. Odlewy ciśnieniowe - alwro.com.pl/Odlewy-cisnieniowe.phpposiadają przede wszystkim odpowiednią strukturę ziaren, przez co charakteryzują się doskonałymi właściwościami mechanicznymi i wytrzymałościowymi. Odlewanie ciśnieniowe wykorzystuje się głównie przy metalach nieżelaznych, takich jak aluminium, mangan czy miedź.


Jednak metoda ta posiada pewne ograniczenia, a największą jej wadą są wysokie koszty.


Odlewnia aluminium która będzie chciała wytwarzać elementy zrobione w taki sposób musi zakupić odpowi http://www.alwro.com.plenia - . Dodatkowo jakimś utrudnienie będą powstające w czasie odlewów naruszenia struktury wewnętrznej, które osłabić mogą element i wpłynąć na jego własności użytkowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-08 10:21:26
Tagi: metal, technika, elementy, kształt, obróbki