topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Zainwestuj w profesjonalne urządzenia gastronomiczne

Każda kuchnia w domu jest wyposażona w standardowe urządzenia. Zazwyczaj w tym pomieszczeniu stawiamy lodówkę, kuchenkę, zlew oraz stół z krzesłami. Tak wygląda standardowa kuchnia zwykłego zjadacza chleba, jednak na rynku dostępne są również nowoczesne akcesoria, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić lub nie każdy po prostu je chce. Poniżej zobaczycie nietypowe elementy wyposażenia kuchni. Aby dowiedzieć się więcej kliknij urządzenia gastronomiczne.
Urządzenie do bitej śmietany to błyskawiczne przygotowanie dużej porcji bitej śmietany. Zwykle wykonany jest ze stali nierdzewnej natomiast sterowanie jest elektroniczne. Ubita śmietana świetnie nadaje się do lodów, kawy czy gofrów. Wszystkie modele są wyposażone w wyjmowalny pojemnik, dzięki któremu mycie urządzenia sprowadza się do umycia pojemnika. Ułatwia to także dostęp do wnętrza, gdy chcemy np. konserwować urządzenie. Ten i inne produkty kupisz na stronie akcesoria barowe.

Inne ciekawe urządzenie kuchenne to kostkarka do lodu. Często nie wymaga ona bezpośredniego przyłączenia do wody dzięki specjalnym zbiorniczkom, do których nalewamy wodę. Maszyna jest bezpieczna i jest wyposażona w czujniki zabezpieczające przed przelaniem się wody oraz mechanizmy zapobiegające blokowaniu się kostek. Proces powstawania lodu w tego typu urządzeniu eliminuje pojawianie się bąbelków powietrza, dzięki czemu uzyskujemy bardzo przejrzysty lód. Woda przepływając po schłodzonej płycie w końcu zamienia się w lód, a kiedy ten osiągnie odpowiednią grubość tafla lodu przechodzi przez specjalną kratkę, która rozcina ją na kostki.

Urządzenie do robienia naleśników z kolei stanowi sporą pokusę dla smakoszy prawdziwych naleśników. Smażenie z tym urządzeniem jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Naleśniki nie przypalają się, nie trzeba ich przewracać ani używać oleju. Na naleśnikarce można również smażyć placki. Spiralna grzałka sprawia że naleśniki są smażone równomiernie, a gładka powierzchnia płyt gwarantuje wysoką jakość produktu. Zasilanie urządzenia może być typu gazowego lub elektrycznego. Także ilość płyt do smażenia różni się w różnych modelach. Możemy usmażyć jednego naleśnika albo od razu cztery.

Dla leniwych zaprojektowano obieraczkę do ziemniaków. Kto wie czy przez nią dużo osób nie straciło pracy np. w restauracjach. To urządzenie służy oczywiście do obierania ziemniaków ale także innych twardych warzyw typu marchew czy buraki. Obieraczka do ziemniaków wyposażona jest standardowo w wyłącznik bezpieczeństwa oraz opcjonalnie w wyłącznik czasowy. Dzięki dużej masie ściernej, z której wykonany jest zbiornik do którego wkładamy ziemniaki, produkty są obierane dokładnie i równomiernie. Obierzyny wraz z wodą są odprowadzane do specjalnego zbiornika (osadnika), a woda z obierzyn powinna być odprowadzana do zewnętrznej instalacji ściekowej. Nowoczesne obieraczki cechuje mała masa i niewielkie zużycie energii oraz szybki czas pracy. Oprócz obieraczek w kuchni na pewno przydadzą się zmywarki gastronomiczne.

Ostatnim z urządzeń jest salamander. Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryje się grill elektryczny. Przeznaczenie salamandra to opiekanie i podgrzewanie różnego rodzaju produktów spożywczych, ryb czy mięs. To urządzenie jest zazwyczaj wykonane ze stali i posiada ruszt, który można ustawić w kilku pozycjach. Dzięki grzałkom, które są umieszczone również na górnej, ścianie urządzenia, możliwe jest równomierne opiekanie produktów typu pizza czy zapiekanka. Zobacz najlepsze grille gastronomiczne i piece do pizzy na naszej stronie!

Jeśli chcemy kupić piece piekarnicze lub inne wymienione urządzenia należy dobrze się zastanowić czy na prawdę dana maszyna jest dla nas niezbędna i czy będziemy jej używać regularnie. Jeśli nie nasz nowy nabytek po pewnym czasie stanie się tylko kolejnym zardzewiałym meblem w kuchni i bardziej będzie nam przeszkadzać niż pomagać.Wejdź jeszcze na http://north.pl/ (http://north.pl/)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-18 09:53:19