topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Niezapomniane obozy harcerskie – każdy, kto je przeżył, pamięta je przez lata.

Współcześnie istnieje sporo ruchów, do jakich może przyłączyć się młodzież, jednym z prężniej działających jest harcerstwo. Harcerze organizują wiele imprez (Andrzejki, Mikołajki dla dzieci), sporo akcji społecznych (akcja „Starszy brat, starsza siostra” i dużo wypadów – obozów i biwaków. Kto był chociaż na jednym z takich wyjazdów wie, że są to wypady niezapomniane i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.

materiały w składnicy harcerskiej
Napisał: Courtney "Coco" Mault
Na podstawie: http://www.flickr.com
Biwaki i obozy harcerskie, to wypady pełne wrażeń, dostarczające nastolatkom sporej ilości dobrej zabawy i ciekawych zajęć. W czasie każdego wyjazdu wychowawcy harcerscy pamiętają o realizacji głównej zasady – nauki przez prace - zbieram w ramach sprawności naszywki na mundur harcerski. Taki obóz to czas, w jakim młode osoby stają się bardzo samodzielne i zaradne, by z wyjazdu powrócić odmienione - samodzielne i doroślejsze. Każdy dzień na biwaku lub obozie jest dokładnie obmyślony i opracowany zgodnie z kompetencjami i wiekiem uczestników. Bardzo często nadarz się okazja do zdobycia nowych sprawności, jakie potem odzwierciedlają naszywki na mundur harcerski.

Wychowawcy pracują z dziećmi i młodzieżą przez cały czas, w związku z czym doskonale znają ich potrzeby i talenty. To spory atut, że wyjeżdża się ze znaną grupą i znanymi opiekunami. Przed obozem dobrze jest udać się do sklepu ze sprzętem dla harcerzy i nabyć kilka potrzebnych rzeczy. Dobrze wyposażona składnica harcerska nie powinna nas zawieść, lecz np. śpiwora możemy też poszukać w sklepach z akcesoriami sportowymi lub z militariami. Jeżeli nie trafimy na nic ciekawego w sklepach stacjonarnych, może się przydać internetowa składnica harcerska. Każda osoba związana z ruchem harcerskim potwierdzi, iż bycie harcerzem to przede wszystkim różnorodność.

Każdy nastolatek, niezależnie od tego, w czym jest dobra, może być elementem drużyny. Liczy się głównie chęć do współpracy i otwarta postawa. Harcerstwo uczy działania w zespole, a równocześnie docenia indywidualność – nagradzanie najlepszych cech osobowości. Nieważne czy osoba jest uzdolniona plastycznie, w tańcu i śpiewie albo chce być sportowcem, w harcerstwie zawsze znajdzie coś dla siebie.Ruch harcerski łączy wszystko, co oferują inne zajęcia dodatkowe, a równocześnie serwuje to w całkiem ciekawy sposób i pozwala się wykazać. By zobaczyć, w czym ktoś jest najlepszy, wystarczy jedynie popatrzeć na zgromadzone naszywki na mundur harcerski.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-11 12:38:47
Tagi: czas, Plus, atut, drużyna