topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Światło przy schodach, czyli w jaki sposób ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie

Zakładanie instalacji elektrycznej w swoim domu lub mieszkaniu wymaga dużo pracy oraz zaangażowania osób, które posiadają wiedzę oraz doświadczenie w tym temacie. Wprawny elektryk nie tylko zręcznie przeprowadzi wszelakie postawione mu zadania, lecz również zaproponuje najbardziej opłacalne dla nas rozwiązania, jakie sprawią, że codzienne życie w naszym nowym gniazdku będzie niezmiernie wygodne.

włącznik
Napisał: bonimo
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przypadku domów piętrowych potrzebne jest rozważenie oświetlenia na schodach. Pierwszorzędną opcją w tym wypadku jest zainstalowanie przełączników schodowych. Do czego służą niniejsze elementy? Przełącznik schodowy pozwala włączać i gasić światło z różnorakich miejsc w domu, na przykład na dole w holu, kiedy chcielibyśmy wejść na górę oraz na piętrze, kiedy już skorzystaliśmy ze schodów i włączone kinkiety nie są dłużej potrzebne. To nad wyraz wygodne rozwiązanie, gdyż sposobność włączania oraz wyłączania świateł z niezależnych miejsc jest naprawdę konieczna w domach.Ciężko byłoby wchodzić do sypialni umieszczonej na piętrze bez światła albo włączać je na całą noc, bo nie mielibyśmy możliwości zgasić go z góry. Przełączniki schodowe na ogół oznaczone są symbolem schodków, byśmy nie pomylili ich z innego rodzaju przełącznikami. Jeśli chcemy sterować oświetleniem z dwóch miejsc, starczy włącznik (polecamy włącznik dotykowy szklany) schodowy, zaś gdy planujemy sterować oświetleniem z więcej niż 2 miejsc, wymagany już będzie włącznik (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/produkty/norlys/) krzyżowy. Możliwa jest dalsza przeróbka instalacji oświetleniowej, dodając następne włączniki, w zależności od tego, jakie są nasze wymagania.

Takie elementy jak puszki hermetyczne dostaniemy w dobrze zaopatrzonych sklepach z elektryką (na przykład w tym). Jeżeli zdecydujemy się na zatrudnienie doświadczonego elektryka, zapewne samodzielnie kupi wszystkie wymagane materiały, a my jedynie będziemy zobowiązani zapłacić rachunek. Dobrze już na początku zawrzeć umowę i rozeznać się, jak dużo wyniosą nas konieczne urządzenia i części, jak również sama robocizna, ponieważ zapłata za materiały to dopiero początek kosztów. Jednakże powinniśmy liczyć się z takimi opłatami, jeśli chcemy miło mieszkać i cieszyć się z nowego gniazdka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 16:31:58
Tagi: kinkiety, gniazdko, elektryk