topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Domowe naprawy artykułów AGD – jak zrobić to skutecznie i bez większych problemów?

Każde gospodarstwo domowe do płynnego funkcjonowania potrzebuje wielu urządzeń AGD, które pomagają w codziennym życiu. Dzięki nim konieczne obowiązki są dużo przyjemniejsze, a my mamy czas na to, by spędzić go w gronie rodziny. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że jeden ze sprzętów bądź co gorsza – kilka równocześnie – przestanie chodzić. Co wtedy zrobić? Możemy samodzielnie spróbować naprawić, ale jak tego dokonać, by wszystko znowu działało jak trzeba?
dywan
Napisał: Ornamento.pl
Na podstawie: http://ornamento.pl
Jednym z wyjątkowo psujących się urządzeń są odkurzacze, a raczej ich szczotki. To one w końcu są najbardziej zagrożone, ponieważ sprzątamy nimi wszystkie dywany, tapczany i inne powierzchnie, które się kurzą. Obecnie niezwykle cenione są turbo szczotki, napędzane przy pomocy siły ssącej odkurzacza - north.pl/czesci-agd/czesci-do-odkurzaczy/turboszczotki-do-odkurzaczy,g1095.html (north.pl/czesci-agd/czesci-do-odkurzaczy/turboszczotki-do-odkurzaczy,g1095.html)Są o wiele bardziej efektywne niż zwyczajne szczotki. Co zrobić, jeśli zaczęły źle pracować? Na początek sprawdźmy czy jakiś sznureczek czy większe paprochy nie wplątały nam się w szczotkę, gdyż może to utrudniać jej działanie.

Szczotkę trzeba regularnie czyścić, by nie mieć takich kłopotów. Potem czas na sprawdzenie rury, w jakiej także mogło coś utknąć. Jeśli wszystko jest jak trzeba, sprawa może być poważniejsza. Być może będzie niezbędna naprawa w serwisie, albowiem szczotkę czasami należy rozkręcić, aby
odkurzacz
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprawdzić, co jest nie tak. Dlatego z cięższymi awariami warto udać się do specjalistów.
Następnym sprzętem, jaki może przestać pracować, jest pralka. Niektóre awarie nie powinny sprawić nam trudności, jeżeli tylko wiemy, co się zepsuło. Może wystarczy zmienić uszczelkę albo zamek w klapie - dostanie się do mechanizmu nie zawsze jest skomplikowane. Jeżeli zaś chodzi o lodówkę, która słabo mrozi – być może zebrało się za dużo szronu? Gdy nie o to chodzi, najprawdopodobniej to sprężarka miała zwarcie. Wtedy możemy wezwać fachowca albo samemu zajrzeć na tył sprzętu i zweryfikować, o co chodzi.

Jak widzisz niektóre awarie da się naprawić w domu, niemniej jeśli nie chcemy pogorszyć sytuacji, czasami lepiej jest od razu przekazać sprzęt specjaliście, aby być pewnym, iż wszystko będzie okej. Chyba, że mamy odpowiednie umiejętności, wtedy z pewnością damy radę sami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 14:37:46
Tagi: dom, odkurzacz, mechanizm