topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Dogódź sobie! - wypoczynek nad rodzimym morzem

Wiosna już na dobre zagościła wśród nas, z pewnością rozpoczynamy już opracowywać plany wakacyjne. Każdy z nas ma swoje preferowane miejsca - niektórzy co roku wybierają greckie plaże, inni preferują letni wypoczynek spędzić w Karpatach, jeszcze inni wybierają się nad Bałtyk. Bez względu na to, w którym kierunku udasz się na urlop, dobrze zaplanować go zawczasu, wytypować dokładnie miejscowość, znaleźć nocleg i wszelkie inne potrzebne dane, które uproszczą nam planowanie.


wschód słońca nad morzem
Napisał: Bartlomiej Mostek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty, na fali tanich linii lotniczych, podróżni coraz częściej preferują zagraniczne kurorty, kosztem polskiego morza. A ma ono przecież tak ogromny potencjał! Szerokie, piaszczyste plaże, smakowite jedzenie, wspaniałe, niewielkie miejscowości, dedykowane typowo dla zwiedzających. Mamy wiele miejscowości do wyboru, dla osób preferujących większe miasta, najlepszym wyborem będą Międzyzdroje lub Ustka. Turyści, ceniący bardziej kameralny klimat, dobrze będą się bawić w Darłówku, Jastarni czy Juracie. Jeśli chodzi o kwatery Łeba nie ma sobie równych. To piękne, malownicze miasteczko, znane jest przede wszystkim dzięki dużej latarni morskiej, lecz warunki noclegowe są tam bardzo dobre - http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/leba/noclegi/27,index.html
.

Jeśli chcemy mieć gwarancję, że będzie nam dane spać w najlepszym z możliwych hoteli i to w konkurencyjnej cenie, dobrze od razu zapłacić za lokum. Jeżeli wybieramy się nad polskie morze po raz pierwszy, może należy posiłkować się internetem? Wprowadzając do naszej przeglądarki konkretną frazę, na przykład "kwatery łeba", otrzymamy w zamian kilkaset wyników z ogłaszającymi się pensjonatami. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję i uiścić opłatę rezerwacyjną (najchętniej wybierane domki nad morzem). Od teraz możemy być spokojni o nasz wypoczynek, pozostaje nam tylko bezpiecznie dotrzeć na miejsce docelowe. Istotnym jest także środek transportu, jakim się tam wybierzemy. Jeżeli pojedziemy własnym samochodem, warto odpowiednio wcześnie dowiedzieć się, czy będzie gdzie go zaparkować przed hotelem. Bowiem nie każda noclegownia jest nam wstanie zapewnić tego rodzaju luksusy.


z widokiem na Morze Bałtyckie
Napisał: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Morze Bałtyckie, pomimo iż posiada dość chłodną wodę, jest wspaniałym obszarem wypoczynkowym. Pogoda dopisuje przez większość dni w sezonie, piękne plaże i całościowy krajobraz działają na nas kojąco, naprawdę można się tam zrelaksować i naładować baterię na przyszły rok. Poza tym, miasta i miasteczka oferują bardzo wiele dla wszystkich swoich odwiedzających.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-13 14:44:25
Tagi: plaża, morze, rok