topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Który smartfon kupić? Wskazówki

Współczesny smartfon to nie tylko dzwonienie i wykonywanie połączeń. Przez większą część dnia jest to centrum naszego życia. Połączenia, portale społecznościowe, SMS-y – wszystko to asymiluje naszą uwagę. Jednakże wskazówką jest dobór odpowiedniego przyrządu do naszych wymagań. Na co należy kierować uwagę?

Wielkość ekranu. Współcześnie największą popularnością cieszą się wyświetlacze, o wymiarze do pięciu cali. Z jakiego powodu? Ergonomia pracy na owej powierzchni umożliwia obsługę całości z pomocą jednego palca. Rzecz jasna, pod uwagę bierzemy rozmiar dłoni (szczególnie zasięg naszego kciuka) oraz dostosowujemy ją do wybranego modelu. Drugą kwestią jest rozróżnienie smaftfonów pod względem jego przeznaczenia.
telefon marki Apple
Napisał: Elisa Fair
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zupełnie inną rolę będzie pełnić smartfon określony do pracy, w stosunku do tego, jaki wyselekcjonujemy do rozrywki. Pierwszy przypadek określony jest przez charakter realizowanego zawodu. Pracownicy biurowi docenią większy wymiar – na większym ekranie o wiele łatwiej przeglądać różnego typu dokumenty. Jeśli telefon ma trafić w dłonie osoby pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza musi być możliwie mała – utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym szczególnym przypadku warto zastanowić się nad kupnem tradycyjnego aparatu, wyekwipowanego w klawiaturę.System operacyjny. Bezdyskusyjnym liderem jest Android (na przykład lg (polecamy etui LG X Cam) g3 - więcej ofert), posiada on ponad 80 % rynku. Wszystko to za sprawą otwartej specyfikacji, która zapewnia pełną ingerencję w kształt systemu i dostosowanie go do osobistych upodobań. Na dodatek połączenie z kontem Google umożliwia zintegrowanie z naszą skrzynką mailową, przeglądarką Chrome bądź też dokumentami online w pakiecie DOCS (przykładem jest Samsung Galaxy S5 Neo). Najogromniejszym konkurentem jest iOS. Apple postanowiło mieć całkowitą kontrolę nad swym oprogramowaniem, czego efektem jest bardzo duże bezpieczeństwo pracy oraz restrykcyjne kryteria tworzenia oprogramowania na smartfony iPhone.

Procesor jest najważniejszym komponentem każdego urządzenia. Od jego wydajności zależy szybkość otwieranych aplikacji, ilość zadań przeprowadzanych równocześnie oraz obsługi takich funkcjonalności jak gry. Współcześnie na rynku znajduje się cały szereg konstrukcji, przeznaczonych dla różnych półek cenowych. Największym zainteresowaniem cieszą się 4-rdzeniowce – ich zastosowanie pozwala na komfortową pracę. Wśród liderów znajdują się Samsung Galaxy s5 Neo dysponujący 8 rdzeniami -

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-10 14:04:16
Tagi: oprogramowanie, model, telefon, DOCS, 4-rdzeniowce