topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Przydatne ABC. Serwis komputerów i elektroniki w naszym przedsiębiorstwie

Niezależnie od tego, czy prowadzimy duży biznes, czy malutką firmę, jeśli nie należymy do grona uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia z konieczności stosowania kasy (w zależności od uzyskanego obrotu), powinniśmy wprowadzić do firmy sprzedaż rejestrowaną za pomocą kasy fiskalnej. Taka kasa, jako dodatkowy, bardzo potrzebny element wyposażenia przedsiębiorstwa, musi być serwisowana regularnie.


serwis komputerowy
Napisał: Iwan Gabovitch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Konieczny przegląd kasy fiskalnej musi być przeprowadzony najpóźniej 2 lata od poprzedniego przeglądu (lub fiskalizacji kasy). Lecz są serwisanci, którzy dają opcję wykonywania przeglądu w każdym roku i wychodzi na to, iż jest to możliwość korzystniejsza finansowo od przeglądu dwuletniego. Należy uważnie przestrzegać terminu przeglądu, bo jego niedotrzymanie traktowane jest jako niepoprawne prowadzenie księgi kasy i tym samym możliwe jest nałożenie kary za przewinienie skarbowe. Ponieważ nie jest to rzecz, o jakiej myśli się codziennie, bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie na kasie fiskalnej naklejki z dokładną datą następnego serwisu. Ponadto, większość kas fiskalnych sygnalizuje obowiązkowy przegląd automatycznie. Czasami też osoba serwisująca informuje dzwoniąc, sms-owo lub drogą mailową właściciela kasy, iż kasa fiskalna musi zostać poddana przeglądowi. Jeśli posiadamy też drukarkę fiskalną, którą należy przejrzeć, przydatny będzie serwis komputerowy. Osoby serwisujące najczęściej naprawiają małe usterki od ręki, lecz jeśli trzeba będzie zabrać sprzęt na dłużej, jest szansa, że serwis komputerowy będzie mógł dać nam na ten czas sprzęt zastępczy. Oczywiście, sporo zależy od tego, jak bardzo potrzebujemy danej maszyny.

Może Cię zainteresować: www.strefakas.pl


kasa fiskalna
Jeśli mamy na wyposażeniu dużą ilość elektroniki, dobrze jest pomyśleć o jednym serwisancie, jaki będzie potrafił przejrzeć je wszystkie naraz – kasę, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną czy laptopy. Tym sposobem zaoszczędzimy czas i powierzymy nasze sprzęty konkretnej osobie, jaka zarezerwuje dla naszej firmy dzień lub dwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-22 14:57:11
Tagi: Elektronika, obrót, serwisant