topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Ciężkie warunki meteorologiczne – jakim sposobem je przetrzymać?

Dla każdego z nas jest ważne, aby czuć się przyjemnie we własnym domu. Przecież to tam spędzamy niezrównanie dużo czasu, tam odpoczywamy, odprężamy się, ale często też pracujemy, wypełniamy część zadań. Dlatego dbamy o wybór mebli, wystrój. Ale to jeszcze nie koniec. Ważne są także właściwe warunki panujące w pokojach, a więc także temperatura. Niestety w wielu domach latem bywa zbyt gorąco, a zimą za zimno. Jak możemy temu zaradzić?
Lato to pora roku, kiedy w naszym klimacie temp. są niestety bardzo wysokie. Może nie aż tak, jak np. w krajach śródziemnomorskich, ale i tak niejednokrotnie są dosyć uciążliwe, w szczególności ostatnimi laty, gdy padają pod tym względem rekordy. Niestety także przy 40 stopniach i tak musimy w jakiś sposób egzystować, realizować swoje obowiązki, a często także pracować. Co może być nam użyteczne? Co może ułatwić życie?
klimatyzacja
Napisał: Mike Prosser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Idealnym rozwiązaniem byłaby tutaj oczywiście klimatyzacja w domu. Jeżeli jednak nie możemy sobie na nią pozwolić, szukajmy innego sposobu. Rolety, wiatraczki, spryskiwacze – wszystko to będzie niezrównanie pomocne i spowoduje, że lato nie będzie dla nas aż tak gorące. Nie zapominajmy także o zaopatrzeniu się w większe ilości wody, o odpowiednich, przewiewnych oraz jasnych ubraniach. Zaś jeśli tylko będziemy mieli taką sposobność, po prostu jedźmy nad jezioro lub nawet nad morze oraz tam przeczekajmy ten zły okres.

Zimą jednak często mamy odwrotny problem – bywa zbyt zimno. I to nie jedynie na dworze, lecz nierzadko również w naszych domach. Problemu tego nie mają zazwyczaj osoby, które mieszkają w miastach i w blokach. Tam ogrzewaniem zajmują się przecież wspólnoty mieszkaniowe. Gorzej gdy jesteśmy właścicielami własnego domu. Wtedy samemu musimy się zatroszczyć o to, by jakoś przetrwać okres zimy. Na ogół korzystamy z bardziej czy mniej nowoczesnego pieca. Świetnym pomysłem mogą być także nagrzewnice gazowe, sprawdź: https://www.klimatop.pl/nagrzewnice-gazowe,103.html. Wesprą nas w najbardziej nieprzychylnym momencie. A oprócz tego przydadzą się także standardowe metody, takie jak ciepłe ciuchy oraz kubek gorącej herbaty. Wówczas przymus przetrwania kilku miesięcy do końca zimy nie będzie się nam już wydawała aż tak przerażająca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-25 15:06:01
Tagi: dom, ogrzewanie, piec