topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Kilka porad dla początkujących pisarzy, którzy planują wydać swoją pierwszą książkę.

Każdy młody pisarz marzy o tym, aby jego twórczość była czytana przez miliony czytelników. Jednak droga do takiego celu wcale nie jest łatwa, o czym miało się już okazję przekonać wielu początkujących pisarzy. Dotarcie do większego grona czytelników wymaga nie tylko odpowiedniego warsztatu pisarskiego, ale również pewnego szczęścia, na pewno sporej pracy i wielkiego samozaparcia.


rękopis
Napisał: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Początkiem, od jakiego trzeba rozpocząć przy próbie zdobycia literackiego rynku jest po pierwsze przygotowanie swojego dzieła. To można robić w dowolnym miejscu, dopieszczając każdy wyraz aż do osiągnięcia planowanego rezultatu. Lecz jeżeli nawet będzie się pewnym swojego warsztatu, to trzeba tak opracowaną książkę dać do weryfikacji profesjonalnemu redaktorowi językowemu lub korektorowi. Umożliwi to poprawienie ewentualnych błędów i niedociągnięć, które mogłoby być zauważone później przez czytelników. Mając już w pełni przygotowany materiał będzie trzeba też znaleźć sposób na jego opublikowanie, tak aby książka mogła trafić do odbiorców.


pisarz
Napisał: Larryb Writer - zExposure Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla początkujących, młodych autorów wydanie własnej książki nie jest łatwym zadaniem. Opcje są w praktyce, jedna to wykonanie tego na własny koszt, a druga poszukanie jakiegoś wydawnictwa, jakie weźmie to na siebie, ale w zamian otrzyma część zysków ze sprzedaży. W pierwszej opcji niezbędne jest zainwestowanie własnych środków, a nawet przy niedużym nakładzie trzeba się liczyć z dość znacznymi sumami. Przy wydaniu książki bierze udział kilka osób, jakim trzeba zapłacić, poza tym dochodzą koszty druku i późniejszej dystrybucji. Jeśli ktoś będzie miał możliwość zainwestowania takich pieniędzy, to ewentualne dochody będą tylko jego, lecz przeważnie młodzi pisarze wybierają na współpracę z jakimś wydawnictwem. W takim przypadku to ono sfinansuje całość procesu, aż do pojawienia się książki na półkach w księgarniach. Współpraca z wydawnictwem ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie to, że w trosce o także swoje przychody wydawnictwo będzie promować taką książkę, a możliwości ma jednak znacznie więcej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-14 09:55:50
Tagi: czytelnik, pisarz, wydawnictwo, redaktor