topsms.pl witaj gadżetomaniaku

Jaki powinien być plac zabaw z myślą o dziecięcych potrzebach

Intensywna wyobraźnia malucha wymaga od niego ruchu na świeżym powietrzu. Pod najmłodszych tworzy się nowoczesne place zabaw, na których dzieciaki mogą szaleć i czerpać radość z życia. Ogólnodostępne place zabaw identyfikujemy zwykle przez ciąg atrakcji z drewna jak kładki, wieżyczki, schodki i wykończenia z plastiku (zjeżdżalnie).

Sprawdź gdzie znaleźć dobrą firmę do postawienia placu zabaw? Niezwłocznie kliknij to hiperłącze! Niezliczona ilość wiadomości o tym.

Plac zabaw dla dzieci
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
O rozrywce miejsc na zabawę dzieciaków świadczą na pewno urządzenia na plac zabaw, a konkretne ich stan. Używane regularnie, ale niewyeksploatowane urządzenia gwarantują dzieciakom kolejne godziny i dni tryskania energią i korzystania z wszystkich fragmentów placu.

Przy budowie urządzeń omawianych placów istotną rolę odgrywa przeznaczenie przyszłego placu zabaw. Jeśli ma służyć on najmłodszych dzieciom, w wieku przedszkolaków i żłobkowym, powinien być wystarczająco niski przez co i bezpieczny. Starszaki uznaliby ten plac i dwuschodkowy domek i zjeżdżalnię półtorametrową za „nudne”, jednakże dla najmłodszych, raczkujących z zabawami i chodzeniem, jest to wielka rozrywka.

Dla zerówkowiczów i uczniów podstawówek twórcy zabudowy pod place zabaw szykują większe urządzenia gwarantujące więcej frajdy. Takie place zabaw dysponują falowanymi na kilka metrów zjeżdżalniami, huśtawkami i karuzelami, mają tunele dla dzieci do zabawy do przechodzenia, czy drążki do podciągania, po których odważniejsi… przechodzą. Dzisiaj popularność zyskują zamknięte zjeżdżalnie, odcięte od światła, przypominające wielkie rury z parków wodnych. Są one rzecz jasna krótsze, ale i tak odcięcie światła słońca na chwilę budzi w dzieciach adrenalinę i chęć spróbowania kolejny raz. Aż do zmęczenia.


Ogrodowy plac zabaw
Napisał: Rubber Mulch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Place zabaw konstruowane są z myślą o dziecięcych potrzebach aktywizujących. Spotyka się jednak argumenty, że urządzenia na plac zabaw buduje się na jeden schemat - pod fizyczny ruch. Jakoby nie rozwijają kreatywnego myślenia. Co prawda powstają elementy składające się z wyszukania układanek, stoliki na gry planszowe, ale to wciąż za mało. Powierzchnie nowoczesnych placów zabaw pokryte są elastyczną i przepuszczającą wodę pianką, odporną również na intensywne temperatury i mocne promieniowanie. W porównaniu do betonowisk i placów zabaw na chodnikach, tak licznie funkcjonujących jeszcze kilkanaście lat temu widać postęp w kwestiach bezpieczeństwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-02 12:20:44
Tagi: stoliki, rozrywka, adrenalina, wyobraźnia, bezpieczny