topsms.pl witaj gadżetomaniaku

O potrzebie autonomii

Mimo iż jesteśmy ludźmi uzależnionymi od rzeczy jednorazowego użytku kiedy coś się popsuje w pierwszym odruchu poszukujemy nowego modelu, bardziej niezawodnego a także często tańszego aniżeli dotąd posiadane urządzenie. Praktycznie nikt nie stara się reperować smartfonów. Praktycznie zniknęły warsztaty reperujące drobny sprzęt AGD takie jak żelazko albo lokówka. Niestety, działa tu ekonomia - nie ma zwyczajnie popytu na takie usługi.

pralka
Napisał: DAVID HOLT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna producenci oprzyrządowania prowadzą serwisy w których możemy naprawić wadliwy sprzęt, jednak jest to bardziej forma troski o konsumenta aniżeli ekonomiczna nieodzowność. Dlatego dużo łatwiej kupić przykładowo nową zmywarkę niż szukać punktu usługowego jaki za przyzwoite pieniądze zreperuje nam dla przykładu pralkę Whirpool awm 6061 silnik pompy. Naturalnie jak się bardzo postaramy odkryjemy dobry warsztat. Nie oznacza to, iż majsterkowicze całkowicie wyginęli. Jeśli czujemy się na się na siłach można samemu wymienić niesprawny silnik pompy czy inną cześć. Na szczęście jak w dużej części innych wypadków z pomocą przychodzą nam przeróżnego rodzaju serwisy aukcyjne dostępne w sieci, w których można znaleźć praktycznie każdy typ oprzyrządowania konieczny majsterkowiczowi, począwszy od piły łańcuchowej a także kompletu kluczy nasadowych po części elektroniczne, tj. transformator inwentera 4004d oraz inne np: dowiedz się więcej (dowiedz się więcej). Poza częściami zamiennymi sieć internetowa proponuje także wiele lokalizacji w których można odnaleźć porady jak wykonać jakąkolwiek naprawę - jedne z nich będą w wyższym stopniu, inne mniej miarodajne.zmywarka
Napisał: Scott Akerman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dokonując wyboru powinniśmy zdać się na intuicję czy doświadczenie. Warto również uzbroić się w cierpliwość i spokojnie wyszukać odpowiedzi na nasze wątpliwości. Sieć internetowa jest także dobrym miejscem dla osób szukających części zamiennych do najbardziej popularnych elektronarzędzi czy urządzeń AGD. Wystarczy wbić sformułowanie części do Bosch, a wyszukamy odpowiednie, jednym z wyników z pewnością będzie: https://www.north.pl/producenci/czesci-bosch,g2066.html (https://www.north.pl/producenci/czesci-bosch,g2066.html). Majsterkowicze więc nie wyginęli. Mam cichą nadzieję, iż kiedyś stanie się to znów trendy. Moim zdaniem nie jest najlepiej gdy dobrowolnie oddajemy znaczną część naszej autonomii innym. O wiele bezpieczniej oraz taniej jest mieć choć częściową możność poradzenia sobie z problemem własnoręcznie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-18 11:59:41
Tagi: Bosch, AGD, pralka, naprawa